Záhada kolem Falloutu 76

Jistě jste již všichni viděli teaser k Fallout 76, pokud ne, podívejte se níže. První věc, která mě při shlédnutí teaseru napadla, byla „Skvěle, další Fallout, na TES 6 si ještě počkám.“ Jako skalnímu fanouškovi série Fallout mi samozřejmě nedalo a musel jsem se na video podívat znovu. Pojďme se společně vrhnout na odhalení všech záhad a tajemství, kterými je Fallout 76 opředen, respektive tvořme spolu konspirace, jak jen to bude možné.

První důležitá věc, která je zřejmá, je datum na Pip-boyi, což je 27. října 2102. Tento rok je nejen pravděpodobně důkazem prequelu, ale taktéž se v tomto roce stalo pár zásadních událostí pro následný vývoj světa, v němž se série Fallout odehrává. Jednou z těchto událostí je výprava doktora Richarda Greye, který žil dříve ve Vaultu 8, ze kterého se později stalo Vault City, následně byl kvůli vraždě vyhnán a usadil se v Hubu. Vůdcem výpravy byl Harold, jehož karavana byla napadána mutanty. Tito dva muži s dalšími společníky vyrazili do staré vojenské základny Mariposa, kde byl podle nich původ zmutovaných tvorů.

Stará vojenská základna, zmutované nestvůry, to zní jako ideální místo na prozkoumání, ano možná tak pro bandu paladinů z Brotherhood of Steel vyzbrojenou miniguny. Díky stále fungujícímu bezpečnostnímu systému základny se výprava setkala se svou záhubou. Jediní dva přeživší, kteří se dostali až do nižších pater, Richard Grey a Harold patrně objevili zdroj mutace, obří nádrže se zelenou kapalinou známou jako FEV (Forced Evolutionary Virus). Grey byl mechanickým ramenem, které bylo napojené na bezpečnostní systém, shozen do nádrže. Harold byl tímto způsobem omráčen a později se probudil v pustině, kde ho nalezla karavana a odvezla zpět do Hubu. Bohužel se u něj později projevila mutace a stal se ghúlem.

Mezitím se Richard Grey po necelém měsíci v nádrži stal amorfní entitou, plazící se po podlaze v řídícím centru Mariposy, postupně začal pohlcovat tvory i lidi, kteří se do vojenské základny vydali. Krom toho se jeho inteligence díky viru rapidně zvyšovala a jeho nervový systém se napojil a adaptoval na ovládací počítač. Richard Grey “zemřel“ a zrodil se Master, později hlavní antagonista prvního Falloutu. Master začal ihned podnikat nezbytné kroky ke svému velkolepému plánu o sjednocení pustin. Chtěl všechny proměnit v dokonalou rasu, proto začal experimentovat s FEV na lidech a tak na počátku roku 2103 vznikli první super mutanti.

Když si shrneme další důležitá data v závislosti na rok 2102, je to 59 let před tím než jste se jako Vault dweller v prvním Falloutu vypravili hledat vodní čip z rozkazu tehdejšího overseera Jacorena. Krom toho 25 let po velké válce, což je důvodem zničeného světa a mutací. V roce 2241 se vyvolený vydává na svou cestu za hledáním G.E.C.K. ve Fallout 2. 2277 je rok kdy po prologu, ve kterém Lone Wanderer vyrůstá, utíká z Vaultu 101 a jde hledat svého otce. Společně s Kurýrem se podíváme do roku 2281 ve Fallout New Vegas. A nakonec v roce 2287 se stáváme Sole survivorem a podnikáme výpravu za nalezením svého syna ve Fallout 4.

Místo kde se bude Fallout 76 odehrávat je záhadou, možná. Jak moc se píseň hrající v traileru vztahuje k oblasti, kterou budeme prozkoumávat? Take me home, country roads od Johna Denvera je samozřejmě skvěle dokreslující v již zmiňovaném traileru, nehledě na to, že by opravdu mohla být vodítkem v tomto směru. Dle informací, které jsme mohli naleznout ve Fallout 3 je vault 76 jedním ze sedmi, které leží nedaleko Washingtonu DC, stejně tak jako Vault 101 a proto jsme se mohli ve Fallout 3 pokochat pohledem na Bílý dům. Když se podíváme na mapu USA, můžeme si všimnout toho, že Západní Virginie leží nedaleko od tohoto města. Z toho můžeme vyvodit možnost zasazení Falloutu 76 do oblasti Západní Virginie, případně oblast hranic s Marylandem, kolem Washingtonu DC, brzy se snad přesvědčíme sami.

Když se ohlédneme za staršími díly série Fallout, první a následně i druhý díl se odehrávali v Kalifornii. Ve Fallout 2 byla jedna z dostupných lokací samotné San Francisco, respektive to co z něho zbylo. Byl to právě Fallout 3, který nás zavedl na opačné pobřeží USA právě do post-apokalyptického Washingtonu DC a jeho blízkého okolí. Fallout New Vegas, jak nám napovídá název je zasazen do okolí bývalého města hříchů. Samozřejmě by to nebyli lidé, kdyby se nenašlo pár skupin, které zachránili a nějakým způsobem docela zdárně zachovali alespoň část tohoto města, kde můžeme navštívit kasino, nebo dvě. A nakonec v posledním zatím vydaném díle Fallout 4 se opět vracíme na východní pobřeží, tentokrát konkrétně do okolí města Boston. Shrnutí tedy poukazuje na to, že se série odehrává výhradně na jihu západního a severu východního pobřeží.

V traileru si můžeme všimnout narozeninové čapky na nočním stolku, připraveného batohu na posteli, což by v souvislosti s tím, že si hlavní hrdina tohoto videa připne Pip-boy a krom toho, že to bylo celkem zřejmé, pravděpodobně znamená, že vyráží na cestu z Vaultu. Krom toho, vše nasvědčuje tomu, že předešlý večer proběhla oslava. Při náhledu do atria si pak můžeme všimnout velkého plakátu, který vyzývá k oslavě dne rekultivace. To vše by mohlo být důkazem znovuotevření Vaultu. Zásadní věc v tomto ohledu je “Proč teď?“.

Abych uvedl poslední větu na pravou míru, jde o to, že tento Vault měl být otevřen dříve. Zahájení fungování Vaultu bylo v roce 2077 a měl být otevřen po 20ti letech, což nám trochu nekooperuje s rokem 2102. Zda otevření proběhlo později, a v případě, že ano, tak proč? To je ovšem záhadou. Mohl se Overseer rozhodnout Vault otevřít až o pár let později?

K tomu se také pojí pár faktů ohledně Vaultu 76, které jsme se mohli dozvědět v předchozích dílech, konkrétně v jednom počítači v citadele Brotherhood of steel ve Fallout 3, sdělení jednoho obyvatele Vaultu  z mimozemské nahrávky v datadisku k této hře Mothership Zeta, a pak jen okrajové info ze zpráv v televizi během prologu ve Fallout 4. Důležité je, že 76 byl jedním z řídících Vaultů, kterých bylo 17, a konkrétně tento měl být po 20 letech automaticky otevřen a jeho obyvatelé měli být nuceni vyrazit ven do pustiny osídlit ji. Také jsme se mohli dozvědět, že tyto kontrolní Vaulty měli mít na starost experimenty v ostatních Vaultech, vyhodnocovat je, nebo porovnávat.

A co vy si myslíte o připravované hře? Překvapí nás Bethesda něčím, nebo můžeme čekat stejnou hru, jako byla ta poslední, jen s trochou vylepšení?

Autor: Petr „Joe“ Dlouhý

Nový Fallout 76 si můžete již nyní rezervovat na Kuma.cz ve verzích pro PC, Xbox One a Playstation 4.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *