Gamescom 2018: Novinky pro konzoli Xbox One

Včerejším dnem nám oficiálně začal Gamescom 2018 a my tu pro vás máme novinky ohledně konzole Xbox One, které byly zveřejněny prostřednictvím speciálního dílu Xbox Inside. V tomto souhrnu si tak povíme hlavně o novinkách, na které se nedostalo na letošní E3 a zbytek tu prolétneme dejme tomu v rychlejším sledu.

Začneme pěkně od začátku. Microsoft slíbil, že nám oznámí nějakou tu novinku a opravdu se tak stalo. Hned z kraje pořadu jsme se dočkali oznámení hry Hunt: Showdown. Tato akční hra je posledním dítkem z dílem Cryteku. Jde o multiplayerovou akci, kterou však je možné hrát jak v kooperaci, tak solo. Vaším cílem je v dané hře ulovit monstrum. To musíte během mise vystopovat a zabít. Je však nutné mít na paměti, že o kořist se budou ucházet i jiní lovci, to znamená, že si budete muset neustále hlídat záda a to nejen před nimi, ale i před jinými UI nepřáteli v podobě různých mutantů, či něčemu nepříliš vzdáleně připomínajícímu zombie a pochopitelně onomu silnému monstru. Titul by se měl v nadcházejícím období objevit v Xbox Game Preview, ovšem konkrétní datum nepadlo.

U programu Xbox Game Preview ještě zůstaneme. Další hrou, jenž do něj zamíří a to poměrně brzy, již 29.8.2018, je fenomén DayZ od Bohemia Interactive. Tato hra byla pro Xbox One oznámena již před několika lety, ale až nyní se ji konečně dočkáváme. Titul z produkce našinců je zaměřen na přežívání v nehostinné krajině, kdy musíte bojovat o holý život. Stát proti vám budou jiný hráči, ale kromě nich i řada hladových chodících mrtvol, jenž netouží jen po vašem mozku, ale i ostatních částech těla, a když z vás přeci jen něco zbude, tak se přidáte k jejich pochodu. Tak uvidíme, jak si tento populární titul povede na konzoli Xbox One.

O dalším titulu se toho napsaly opravdu stohy textu napříč magazíny. Řeč, je o PlayerUnknowns Battlegrounds. To naopak bude Xbox Game Preview opouštět. Stane se tak již 4.9. letošního roku. V Xbox One verzi PUBG se tak odemkne herní obchod pro kosmetické doplňky, s tím jde ruku v ruce i herní měna a samozřejmostí bude aktivace systému Achievementů. S přechodem do plné verze se také můžeme těšit i na novou mapu Sanhok. Aby toho nebylo málo, tak si Microsoft ve spolupráci s PUBG Corporation pro své hráče připravili speciální edici Xbox One Controlleru s tématikou právě PUBG.

Pokud jste fanoušky série HALO, pak vás dozajista zaujme i zařazení HALO: The Master Chief Collection do programu Xbox Game Pass, do něhož kolekce zamíří už 1.září. Kromě toho hra dostane i dlouho očekávanou podporu konzole Xbox One X. Kdy hra nebude vylepšena pouze o podporu nativního 4K a 60fps, ale přibude i podpora HDR, nahrávací časy se urychlí, dočkáme se vylepšeného matchmakingu a dokonce podpory hraní pomocí lokální sítě LAN. Pokud si chcete celý hlavní děj připomenout ještě před vydáním šestého HALO Infinite, pak nyní bude ta nejvhodnější doba.

Během pořadu jsme se pochopitelně dočkali i řady dalších informací o stávajících hrách jako State of Decay 2, které dostane 12.září nové větší DLC s názvem Daybreak. Nové rozšíření se přiřítí ještě do pirátské hry Sea of Thieves a to o týden déle 19.9. a ponese název Forsaken Shores. Vedle toho se připomněla i Forza Horizon 4, která se připomněla v poměrně dlouhém multiplayerovém gameplayi. Nechyběl nový trailer ani na Microsoftem promovaný Fallout 76, nebo nový gameplay z velmi očekávaného post-apokalyptického akčního hororu Metro Exodus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *