E3 2018 Xbox Briefing  – Report

Byť předevčírem proběhlo EA Play, tak se stále jednalo o start letošní E3. To přišlo s včerejší noční konferencí Microsoftu, které startovala ve 22 hodin našeho času ve zcela nové budově Microsoft Theatre. Od této konference se toho čekalo hodně, ale nakonec se naše hráčská přání úplně nevyplnila, tedy ne úplně. Rozhodně nejde říci, že by nad ničím srdce nezaplesalo.

Letošní Xbox Briefing byl odpálen opravdu ve velkém stylu. Vše začalo trailerem, který nám toho z počátku moc nepověděl. Záběry na krásnou přírodu a zvířata zakončil záběr na čtyři vojáky, kteří šli pod kruhovými prstenci. To vedlo k velkolepému přechodu na sundanou Helmu Master Chiefa. Ano,  nové HALO je realitou a místo klasické číslovky ponese podtitul Infinite. V tomto díle se připojíme k Master Chiefovi při záchraně lidstva. Což naznačuje návaznost na Guardians. Bohužel datum vydání zatím neznáme.

Tento krátký popis nám poskytl hlavní boss Xboxu Phil Spencer, který dále hovořil o širším kontextu her a o tom, jak hraní her ostatní lidi spojuje a hlavně má spojovat, nikoliv rozdělovat. Také všechny obeznámil s průběhem konference, která nám měla představit na 50 her a z toho 18 světových premiér a 15 exkluzivních titulů. Bohužel spousta her byla zařazena v programu ID Xbox, tedy jednalo se převážně o menší tituly, ale půjdeme na to pěkně chronologicky.

Po epickém HALO jsme se přenesli do našeho nitra a nahlédli do našich emocí s nádherným trailerem na pokračování asi nejlepší plošinovky posledních let. Jistě řeč je o titulu Ori and the Will of the Wisp. Vypadá to, že druhý díl se neodchýlí od svého tajemného a emotivního ducha a tak nás čeká další putování do nitra naší duše.

Ani jsme si neoddychli a přišla světová premiéra nového titulu od From Software, kterou nejspíše u marketingu Microsoftu nikdo moc nečekal, ale což realita holt byla jiná. A tak jsme se dočkali velkolepého představení zcela nové značky zakladatelů žánru hardcore RPG a tou je Sekiro: Shadow Die Twice. Titul je jednoznačně inspirován Japonskem a jeho mytologií a už nyní si na hru brousíme v redakci zuby.

Na chvíli přišel oddech a podium po Philu Spencerovi přebral Todd Howard z Bethesdy, aby nám trochu přiblížil v novém traileru Fallout 76. Nový trailer nám kromě různých sestřihů přinesl i pár gameplay záběrů na nichž hra vypadala opravdu skvěle. Hlavně jsme se dočkali potvrzení toho, že půjde o prequel. Titul také bude plně podporovat Xbox One X, včetně HDR a 4K rozlišení. Aby toho nebylo málo, tak Howard velkolepě přivítal titul Fallout 4 do knihovny Xbox Game Pass a to s okamžitou platností.

Hned na to přišel opět čas na světovou premiéru titulu od studia DontNod Entertainment, který momentálně před týdnem vydal svůj titul Vampyr. Studio se s novinkou vrací do světa Life is Strange, ale nejde o regulérní druhý díl, jak by se mohlo zdát, ale o zcela nový titul z tohoto adventurního univerza. Které nás vrátí do našich dětských let, kdy jsme si hráli na super hrdiny a přesně kolem toho se bude příběh The Awesome Adventures of Captain Spirit točit.

Microsoft nám chtěl připomenout, že se nebude opakovat to, co se stalo se Scaleboundem, a že titul Crackdown 3 je stále naživu a že se ho dočkáme, snad již finálně, v únoru 2019. MS se nám hru snažilo dostat do žil pořádně výbušným trailerem, kde bylo jasně znát, že absence zničitelného prostředí z loňska je pryč a že studio Sumo Digital, pracovali rok na tom, aby ve hře ono zničitelné prostředí mohlo být. Jak Crackdown 3 nakonec zaboduje u hráčů, se uvidí, ale my jsme zatím stále skeptičtější, ale doufám v příjemné překvapení.

Možná se mohlo zdát, že Platinum Games po zatržení jejich výše zmíněného projektu s Microsoftem nemluví, ale opak je pravdou. Microsoft nám tak hrdě představil kompletní edici Nier Automata s veškerým vydáním obsahem, která vyjde na Xbox One a to již velice brzy, tedy 26.6.2018. Je tak ukončena exkluzivita pro PS4.

Při loňské E3 2017 nám Microsoft jako blesk z čirého nebe představil titul Metro Exodus a i letos na titul nezanevřeli. Hra se představila v řádně nabušeném akčním traileru, který byl prošpikovaný záběry přímo ze hry a tady je nutné před autory smeknout, jelikož hra vypadá opravdu k světu. Bohužel ji vývojáři nestíhají dokončit a tak se jí dočkáme až příští rok, ale za to hned v jeho počátku tedy 22.2.2019.

Na podium se opět vrátil Phil Spencer, aby osobně představil titul Kingdom Hearts III. Tato série se tak poprvé v historii podívá i na konzoli Xbox. Z traileru je pak patrné, že navštívíme všechny momentálně populární Disneyho světy, který v traileru jednoznačně figuruje svět Na Vlásku a fenomén Ledové království. Již z minulosti však víme, že se podíváme i do světa Příběhu hraček a dalších.

Následně přišel čas na trochu toho humoru. Studio Rare se připomnělo s jejich titulem Sea of Thieves, který rozhodně nechtějí nechat umřít a chystají pro nás dvě velká rozšíření, z nichž první bylo představeno v opravdu humorném traileru a ponese název Cursed Sails a podíváme se v něm do zcela nové lokace a postavíme ukrutné krvežíznivé nemrtvé posádce.

Následující moment byl jedním z oněch nejočekávanějších letošní konference. V ten moment došlo na představení závodního openworld titulu Forza Horizon 4. Trailer nám hned vyvrátil veškeré spekulace o tom, že by hra měla být situována do Japonska. Čtvrtý díl této oblíbené série se nakonec přesouvá do Anglie. A kromě parádního traileru jsme se dočkali i ukázky samotné hry, která opět vypadá fantasticky. Forza Horizon 4 také přichází se zásadní novinkou a tou je kompletně dynamický režim počasí, jenž ale zahrnuje i změny ročních dob. Každé roční období pak bude měnit jak celkový vizuál herní mapy, tak bude mít i vliv na jízdní vlastnosti vozidel samotných. Hry se navíc dočkáme relativně brzo, jelikož vyjde na úplném začátku října, tedy konkrétně 2.10.2018

Podium opětovně přebírá Phil Spencer, který hovoří o budoucnosti herní divize Microsoftu a o důležitosti exkluzivních titulů, aby bylo možné tyto tituly tvořit, je nutné mít k dispozici skvělé vývojáře a studia, která jsou schopná tyto tituly tvořit. Phil nám tak představil zcela nové studio The Initiatives. Kromě toho do rodiny Microsoft Studios přivítal již další, tentokrát existující studia. First party studii se tak staly například Undead Labs (autoři série State of Decay), tak studio Playground Games, tedy autoři série Forza Horizon, ale aby toho nebylo málo, tak Phil zmínil i fakt, že studio momentálně dělá na neoznámeném openworld rpg. Pak přišlo něco, co nikdo nečekal. Mezi first party studia Microsoftu se tak zařadilo i studio Ninja Theory, tedy studio, které stojí za fenomenálním HellBlade: Senuas Sacrifice. Nakonec Phil přivítal do rodiny i studio Compulsion Games, autory titulu We Happy Few, které zároveň dostalo datum vydání kompletní verze, které je stanoveno na říjen 2018.

Microsoft nezapomněl ani na partnerství s PUBG a tak tento fenomén nemohl chybět ani ne letošní konferenci Xboxu. PlayerUnknows Battlegrounds se připomněl nový trailerem, který nás láká na zcela nový herní režim, kterého se dočkáme již tuto Zimu. Nic bližšího jsme se momentálně nedozvěděli.

Loňský rok nám Phil Spencer pověděl o své misi v Zemích zapadajícího slunce, a že by rád viděl tituly z této oblasti i na konzoli Xbox. Svému slibu se rozhodl dostát a tak nám představil další jrpg, které se na Xbox One podívá a jde o Definitive Edici titulu Tales of Vesperia, která se představila v rámci nového traileru.

Asi se to dalo čekat, a dalo se to čekat i na této konferenci, ale alespoň to tu máme oficiálně. Tom Clancy´s The Division 2 je skutečností a předvedlo se jak v traileru, který byl zaměřený hlavně na samotný virus, který zdevastoval lidstvo, tak na samotný gameplay, který nám přiblížil hru samotnou. Na první pohled se toho moc nezměnilo, tedy minimálně ne interface samotné hry. Co se ale změnilo, je zasazení hry a období, v němž se budeme ve hře pohybovat. New York byl vystřídán Washingtonem a Zimu nám vystřídalo slunečné léto. Hra opět na enginu SnowDrop vypadá k světu a již nyní je možné se registrovat do betatestu pro konzoli Xbox One. TCs The Division 2 vyjde 15.3.2019.

Podium následně převzala Ashley Speicher, aby nám trochu přiblížila službu Xbox Game Pass a následně nám oznámila nové přírůstky do této služby. Jedním z nových titulů je již zmíněný Fallout 4, ale Bethesda poskytla krom Falloutu i další svůj titul a tím je základní verze The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Trojici nových přírůstků pak uzavírá první The Division.

Po této službě přešel na řadu program ID Xbox, který opět představil v rychlém sledu řadu nových titulů, které se podívají v následujícím roce na konzoli Xbox One.

V dalším traileru došlo na nový trailer k závěrečnému dílu repotů série Tomb Raider. A i v případě Shadow of the Tomb Raider se dočkáme partnerství mezi Square Enix a Microsoftem. Před vydáním se tak jistě dočkáme exkluzivních balení konzolí Xbox One a hry Shadow of the Tomb Raider. Samotný prezentovaný trailer je plný napětí a akce. Všimnout si můžete i outfitu Lary, který je velmi podobný tomu z původní série.

Na nic se nečekalo a spustil se další trailer, který původně vypadal, že by se mohlo jednat na spekulovaný Skate 4, což se nestalo. Nový launchově exkluzivní titul Session je každopádně také skateboardová hra, bohužel žádné bližší informace o hře jsme se nedozvěděli. Microsoft letos sázel na hodně ukázek a málo mluvení.

Následující trailer připomněl vydání jednoho z populárních MMO z PC na Xbox One. Ano, řeč je o loni oznámeném Black Desert Online, které by mělo vyjít již koncem tohoto roku a také by mělo podporovat silnější Xbox One X.

Následná světová herní premiéra byla opravdu nečekaná a to hlavně z toho důvodu, že se původně tvrdilo, že pokud bude hra oznámena, tak vyjde exkluzivně pro PS4. To se nyní dementovalo a nakonec hra vyjde multiplatformně, ale pod marketingovou záštitou Microsoftu. Není řeč o ničem jiném, než o velmi očekávaném Devil May Cry 5. Ten se představil v akcí nabitém traileru, u něhož si prostě řeknete Whow! Ať už to mám doma.

Po této akční jízdě jsme se přesunuli ke starým groteskám přirovnávanému Cupheadu, který se připomněl s připravovanými DLC, které zahrnou i zcela nový hratelný charakter.

Po hrníčkových bratrech přišlo oznámení nové exkluzivní hry jménem Tunic. Titul je silně stylizovaný a jde o jakési plošinkové rpg, které je spíše herní hříčkou, než nějakým zásadním titulem, avšak nepochybuji, že své kvality jistě mít bude. Ale už tak je z titulu cítit, že je zaměřen na konkrétní základnu hráčů, mezi něž já rozhodně nepatřím. Jedno je jisté v Microsoftu mají evidentně rádi lišky.

Přesuneme se k další světové herní premiéře a opět se přesuneme blíže k Japonsku. Následující titul od Namco Bandai je speciální v tom, že v sobě snoubí hrdiny z několika anime-seriálů zároveň a spojuje je do jednotné bojovky s názvem Jump Force. V rámci hry se tak můžeme setkat například z hrdiny seriálů Naruto, Dragon Ball Z, či One Piece.

To co přišlo pak, jsem opět vůbec nečekal a nečekal to nejspíš vůbec nikdo. V rámci Xbox Briefingu tak došlo na odhalení post-apokalyptického zombie open-world titulu Dying Light 2. Hru nám pak blíže představil Chris Avalone, který přiblížil některé novinky kolem druhého dílu. Stěžejním prvkem má být tedy hlavně fakt, že každé vaše rozhodnutí bude mít vliv na další vývoj herního světa, což by nám s každou novou rozehranou hrou, mělo dát zcela odlišný herní zážitek. Což nám měl dokázat následný gameplay.

Nadšení z Dying Light 2 neopadlo ani v následujícím odhalení tentokrát exkluzivního titulu na kterém v Microsoft Studios pracují. Bohužel jsme se dočkali jen teaseru, ale i tak bylo nadšení v sálu cítit. Battletoads jsou zpět. Pokud nevíte, o co jde, tak jde o návrat jedné nemalé značky, jejíž poslední díl vyšel v roce 1994. Jde vlastně o jistou adaptaci Želv Ninja s vlastní duší a osobně jsem zvědav, jak tento ambiciózní reboot dopadne. V Rare rozhodně mají co na práci.

Letošní rok to vypadá, že herní vydavatel Square Enix bude péct s Microsoftem více, než je zvykem. Xbox Briefing představil po třetím Tomb Raideru i Just Cause 4. Tento titul unikl předčasně v rámci streamu, ale nyní je to černé na bílém a podle představeného traileru půjde o ještě šílenější jízdu, než kdy před tím, jelikož nám bude křížit cestu i samotná matka příroda.

A najednou jsme byly na samotném závěru konference. Světla uhasla a na obrazovce se objevil rudý znak s lebkou v ozubeném kole. V ten moment bylo nadšení ze sálu přímo prýštit. Ano znak Gears of War. Ale měli jste vidět to překvapení, když se zeď se symbolem rozpadla a tam vyskočili funko figurky. Nový titul Gears of War Pop! Bude mobilní odnoží série Gears of War, o čemž následně přišel poreferovat sám velký Rod Ferguson. Který oznámil spolupráci studia The Coalition s výrobcem Funko. To ale nebylo vše, dále oznámil PC spin-off Gears of War Tactics, jenž se také představil v dalším traileru.

To celé však mělo směřovat k oné velké chvíli, a byť jde podle Roda o skvělé hry, tak v The Coalition nezapomínají na své hlavní fanoušky. Následné odhalení Gears of War 5 na sebe nenechalo dlouho čekat. Přešlo se však rovnou na samotnou ukázku ze hry a několik gameplay výňatků a nutno uznat, že to vypadá naprosto skvěle. Příběh pátého dílu se však kupodivu nebude točit kolem rodiny Fénixů, ale kolem Kaith, jejíž rod má co dočinění s rasou lokustů. Vypadá to, že nás čeká napínaví a tajemný příběh plný zvratů a epických momentů. Toto nové pojetí mě osobně velmi zaujalo a už se pátého dílu nemohu dočkat. Bohužel titul vyjde až v průběhu příštího roku, což bude v jistém slovasmyslu poměrně utrpením.

Na závěr si vzal slovo opět samotný Phil Spencer, který poděkoval všem, kteří je podporují a který při nich stojí. Zároveň celou konferenci shrnul a připomněl, co vše jsme za celou jejich konferenci viděli. Pak to přišlo. Trochu to vypadalo, že celou konferenci někdo hackul a z počátku jsem myslel, že Microsoft oznámí snad ještě třetí Watch Dogs. To se nestalo.

Místo toho jsme se konečně po tolika letech dočkali oficiálního představení nového titulu od CD Projekt RED. Titulu, ke kterému se upírali všechny hráčské oči od vydání posledního datadisku pro třetího Zaklínače. Ano, dámy a pánové, hráči a hráčky, je to tady. Xbox Briefing nám oficiálně poprvé představil CyberPunk 2077!

A to byl opravdu závěr celého večera, který nemohl být uzavřen lépe. Upřímně jsem očekával více nových exkluzivních titulů přímo od MS pro jejich konzoli Xbox One. Ale to, že MS přibral řadu nových studií do svých řad, je tu evidentní příslib do budoucnosti. Nehledě na to, že nám tajemná silueta ještě nestínila fakt, že je ve vývoji již nextgen konzole, kterou sám Phil Spencer nakonec potvrdil.

2 thoughts on “E3 2018 Xbox Briefing  – Report”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *