E3 2018 Ubisoft Press Conference – Report

Včerejší večer uzavíral francouzský herní gigant Ubisoft, který toho sebou rozhodně nepřinesl málo, ale nepřinesl sebou vlastně ani žádné velké překvapení, jelikož jeho hře večera byl vyzrazen, ještě před samotnou konferencí, ale přesto byla celá konference podána velice zajímavě a energicky. O čemž se můžete přesvědčit v řádcích níže.

A že Ubi to umí pořádně rozjet, jsme se přesvědčili hned na samotném začátku, kdy obrazovky ovládli taneční kreace v šílených barevných kostýmech a plyšový panda kostým, kdy z obrazu se všichni protagonisté náhle objevili v sále, kde taneční číslo pokračovalo, ale již s prapory a obrazovkami s nápisem Just Dance 2019. Nového ročníku oblíbeného simulátoru tance se dočkáme již v letošním říjnu.

Taneční číslo vystřídalo tajemno vesmíru s novým epickým a naprosto dokonalým novým trailerem na Beyond Good and Evil 2. Ve hře nás bude čekat průzkum hlubokého vesmíru a hledání tajemného mocného artefaktu. Druhý díl nebude pokračováním, ale prequelem, kde však narazíme i na známé tváře z prvního dílu v jejich mladších já. O čemž jsme se také v traileru přesvědčili. Všechny v sále, ale zajímal i samotný gameplay, kterého jsme se také dočkali. Záběry byly z pre-alfa verze a už v tento moment působí hra opravdu skvělým dojmem. Blíže byl představen i program Space Monkey, který slouží hlavně komunitě k tomu, aby do hry mohli zasáhnout vaše písně, které můžete v rámci tohoto programu přes komunitní stránky posílat, ale určitě nezapomeňte ani na vaše postřehy. Bohužel jsme se stále nedočkali žádného data vydání.

Z vesmíru jsme se přesunuli zpět na zem, kde se nám připomenula taktická multiplayerová akce Tom Clancy´s Rainbow Six Siege, které slaví po celém světě velký úspěch. Současnou základnu hráčskou základnu tvoří již 35 milionů hráčů a Ubisoft tak sdělil své plány do budoucna v rámci existence této hry v e-sportu. A již nyní nám představil 3 velké světové turnaje, jenž budou probíhat právě v R6 Siege. Zároveň se vývojáři pochlubili dokumentem o hře Rainbow Six Siege, který bude dostupný na prvním z velkých turnajů a v němž komunita hrála tu největší roli.

Nebyl by to Ubisoft, kdyby si přece jen nějaké to překvapení nenechal pro sebe. A tak velké antré předvedl obtloustlí chlápek na trialové motorce, který následně na pódiu zakopl a rozbil místní pult s TV. Jo, byla to show a rozhodně zaujala a obyčejný chlápek to nebyl. Byl to sám kreativní ředitel Ubisoft Redlynx, Antti Il Vessuo, jenž nám přišel představit nový Trials Rising. To má být, větší než kdy před tím a má být unikátním zážitkem, který si nejlépe vychutnáte ve více hráčích. Hra bude obsahovat ještě šílenější a adrenalinovější tratě, bude více šílených kousků a dalších featur. Ubisoft zároveň spustil možnost registrace do bety. Novinky bychom se měli dočkat v únoru příštího roku a to na PC, Xbox One, Playstation 4 a poprvé v historii série i na Nintendu Switch. Vše pak završil parádní a šílený trailer.

Šílenosti vystřídalo vážnější téma agresivního viru, který zachvátil naší planetu v Tom Clancy´s The Division 2. Titul nám byl představen na Xbox Briefingu a nyní nám byl ještě více přiblížen a zároveň jsme se dočkali nového traileru, jenž se z počátku jevil nevinně, ale později přecházel ve zkázu, kterou za sebou viru ve Washingtonu D.C. zanechal. Washington D.C. je v této hře středobodem, srdcem, chaosu, bezpráví a teroru a jen agenti Divize mohou v této situaci pomoci. Vše, co my jako hráči, v rámci příběhové linky uděláme, bude mít dopad na herní svět. Což je nejspíše populární, jelikož to na letošní E3 padalo opravdu často. Druhé The Division také konečně dostane tu pravou ultimátní hráčskou výzvu v podobě náročných RAIDů. Zajímá vás, jak to bude s hrou v průběhu prvního roku? Ano, ani na to v Ubisoftu nezapomněli a rovnou se zmínili o třech velkých DLC označených jako Epizody, které vyjdou v během následujícího roku od data vydání, které bylo stanoveno na 15.3.2019, a to hlavní, veškerá toto DLC budou zdarma pro všechny. Celé přiblížení The Division 2 pak završil ještě finální trailer.

Následovalo živé hudební vystoupení, které doprovázelo trailer na obrazovkách. Hodně veselý a vtipný trailer, který nám představil blíže velké rozšíření pro Mario + Rabbids: Kingdom Battle, tedy Donkey Kong Andveture. Kde veselého instalatéra v hlavní roly vystřídá právě opičák Donkey Kong. Společně s ním se vydáme do nových lokalit a budeme čelit novým nástrahám a nepřátelům a hlavně bychom se opět měli královsky bavit a to velmi brzy. Donkey Kong Adventure vychází již 26.6.2018 pochopitelně pouze na Nintendo Switch.

O své slovo se přihlásilo trailerem i Skull and Bones a konečně nám byla i hra blíže představena. Titul se nebude odehrávat v Karibiku, nýbrž v Indickém Oceánu, kde pirátství, na rozdíl od Karibiku, stále vymíceno nebylo. Hra bude zaměřena na multiplayer a bude jen na hráčích, zda budou spolupracovat, či se spolu utkají o kořist. Nikdy, ale nesmíte nikomu věřit úplně. Jistě nastanou chvíle, kdy se budete muset spojit s jinými hráči, abyste zvládli potopit obří fregaty, ale co pak? Když je hrozba pryč, tak kdo získá poklad? Rozdělíte se? Nebo se o něj následně porvete, dokud nezůstane jediná loď v kuse. To vše nám má Skull and Bones dát, o čemž nás měl přesvědčit následující gameplay trailer, který krom samotného průběhu hry, ukázal i různé úpravy a přizpůsobení vaší lodi. Titul by měl vyjít v průběhu příštího roku.

Na nic se nečekalo a na podiu se objevil Eliah Wood, který společně s Benoitem Richerem, představili jejich společný projekt Ubisoftu a Spectrevision, Transference VR. Tento VR titul je kybernetickým thrillerem, který v sobě snoubí to nejlepší z kinematografie a přenáší to do virtuální reality. O čemž nás měl přesvědčit atmosferický trailer. Bohužel datum vydání a na jakých VR platformách si titul zahrajeme, sděleno nebylo.

Na letošní E3 konferenci Ubisoftu si fanoušci scifi zkrátka přišli na své. Jelikož Ubisoft nezapomněl na loni oznámení titul, kde pomocí různých reálných dílů, budeme tvořit vaší herní vesmírnou stíhačku. Každá změna, kterou na lodi provedete, se ihned projeví a může vám pomoci porazit silné nepřátele. Tento titul s názvem Starlink: Battle for Atlas vyjde již 16.10. tohoto roku na PC, Playstation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Zároveň poslední zmiňovaná platforma získá exkluzivní obsah, kterému bude figurovat postava Star Foxe od Nintenda. Tudíž je jasné, na jakou verzi si už brousím zuby pro recenzi. Ano, právě Nintendo Switch.

Ani fanoušci For Honor nepřišli zkrátka. Ubisoft rovnou poskytl na PC Starter Edici zdarma, ale šanci ji získat máte pouze do 16.6. To hlavní, ale přišlo záhy. Titul dostane nové velké rozšíření Marching Fire, které sebou přinese nový hratelný národ. Ten je inspirovaný čínskými bojovými mistry různých umění a jejich představení v traileru bylo fantastické. S novým rozšířením zároveň do hry přijde i nový herní režim Castle Siege, kde se ve velkých bitvách pokusíme dobít, či ubránit hrad. Rozšíření by na všechny platformy mělo dorazit 16.10.2018.

Na konferenci nemohlo chybět ani The Crew 2, jenž má krátce před vydáním. To je stanoveno na 29.6.2018. Hra se připomněla novým trailerem v in-game enginu, který zároveň sloužil i jako pozvánka do otevřené bety, která odstartuje týden před vydáním hry, tedy 21.6.2018.

Závěr pak patřil dalšímu dílu Assassins Creed. Novinka bohužel Ubisoftu utekla ještě před konferencí, takže nejspíše nevzbudila žádné překvapení, přesto se Assassins Creed Odyssey předvedlo ve velkém stylu a v parádním traileru. Hra se tentokrát značně odchýlí od klasických her z universa Assassins Creed a přikloní se spíše klasickému žánru rpg. Kdy v rozhovorech budeme mít tentokrát výběr z odpovědí a naše volby mohou nadále průběh zadaného úkolu ovlivňovat. Zároveň poprvé v historii série si budeme na začátku moci vybrat hratelný charakter. Na výběr bude jeden mužský Alexios a jeden ženský Kassandra. Velkou roli v příběhu bude hrát kus kopí Spartského krále Leonida, které je zde mocným artefaktem a nejspíše i jedním z Úlomků ráje. Celou konferenci pak uzavřeli záběry přímo ze hry, které nám hru, za ženskou protagonistku více přiblížily.

A tím je konference Ubisoftu u svého konce a nás již čeká pouze report z konference Sony, na kterou se můžete těšit zítřejším dnem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *