E3 2018 Square Enix Showcase – Report

Další den E3 za námi a my pro vás máme další z reportáží z tohoto herního svátku. Tentokrát se podíváme na průběh konference Square Enix, který se na pódia E3 vrací po několika letech. Měl Square Enix vůbec, co ukázat? Já po ukončení konference ucítil zklamání a to hlavně proto, že jsem očekával odhalení jedné z devíti her v rámci partnerství Square Enix a Marvelu, ale odhaleno nebylo vůbec nic a premiér také nebylo mnoho, ostatně to budete moci níže posoudit sami.

Novinářskou konferenci Square Enix zahájil slovy díků za účast sám velký Yosuke Matsuda a tak nějak přiblížil průběh konference a to, že dojde na odhalení titulů, které vyjdou do konce roku 2018 a dál. Nakonec popřál všem, ať si užijí tuto show. Konference byla nejkratší ze všech velkých, které jsme měli možnost na E3 2018 vidět, vše se stihlo za něco málo přes půl hodiny.

Hned po něm přišel na řadu asi největší hit letošního roku z portfolia Square Enix, tedy Shadow of the Tomb Raider, který se představil v několika gameplay záběrech. Kde jsme si mohli všimnout několika nových featur a vylepšení těch stávajících. Mezi novinky patří například maskování bahnem, vylepšeno pak bylo krytí na stromech, či v hustém porostu, včetně možnosti se skrýt i v popínavých rostlinách plazících se po zdech starých rozvalin. Uznávám, že hra na mě po technické stránce udělala velký dojem, jelikož vypadá fantasticky, jen Lara mi přišla trochu jako ženský klon Johna Ramba, ale uvidíme, jak se hra předvede v plném světle. Vychází jíž 14.9.2018 pro PC, Xbox One a Playstation 4.

Konference Square Enix se nesla v rychlé návaznosti, takže po posledním záběru Tomb Raidera, nám obrazovky přinesli pohled do světa mmo Final Fantasy XIV: Stormblood. Tato online odnož klasického Final Fantasy se chtěla připomenout novým trailerem, jenž přinesl pohled na nadcházející nový update 4.3, který nese název Under the Moonlight. Zároveň došlo na oznámení propojení světů Monster Hunter World a právě FFXIV,které přinese postavy a monstra z posledního Monster Huntera do světa Final Fantasy XIV.

V nových ukázkách se předvedla i nová hra z universa Life is Strange, The Awesome Adventures of Captain Spirit, kterou jsme mohli vidět poprvé na Xbox Briefingu. Při hraní tohoto titulu, dle slov vývojářů, budeme moci pozorovat řadu postav, které se následně objeví v novém regulérním díle Life is Strange s číslovkou 2. Navíc byla oznámena skvělá zpráva ohledně tohoto spin-offu a tou je fakt, že hra nejen, že vyjde velice brzy, tedy 26.6.2018, ale bude zároveň zdarma. Dostupná bude na všech hlavních platformách.

Pak přišlo na řadu pokračování opěvované jrpg série Dragon Quest. Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age, jenž se představilo novým trailerem, který byl zároveň napěchovaný řadou gameplay záběrů. Následně byly představeny i všechny edice, jež budou k dispozici a také platformy, kterým bude vévodit konzole Playstation 4 a jí bude následovat hybridní konzole Nintendo Switch.

Byť jsem o tom chvíli pochyboval, tak Square Enix nakonec přišli i s naprostými novinkami a tou první v konferenci představenou, byl nový titul od Platinum Games, kde se staneme svědky pádu Babylonské říše. Babylon´s Fall by měl vyjít v průběhu příštího roku a to na PC a PS4. Nelze však vyloučit ani pozdější vydání na Xbox One.

U titulů Platinum Games se ještě chvíli zůstalo, jelikož se nám připomnělo i Nier Automata a to v traileru věnovaném verzi pro Xbox One, který jsme také mohli vidět již na Xbox Briefingu. Kompletní edice hry NieR Automata ponese název Become as Gods Edition a vyjde již 26.6.2018.

Zkrátka si nepřišli ani milovníci konzole Nintendo Switch, jelikož jim byl věnován finální trailer brzy vydaný titul Octopath Traveler, kde se chopíme role 8 hrdinů různých charakterů. Tato novinka vyjde pro Nintendo Switch již 13.6.2018.

V novém traileru se předvedla i šílená akční jízda z dílen Avalanche Studios, Just Cause 4, které nám bylo zároveň blíženo. Herní svět, v němž se náš oblíbený hrdina Rico Rodrigez, bude největší v historii značky. Hlavním problémem tohoto světa bude soukromá vojenská organizace Black Hand, kterou vede jakási Gabriela. P.S. asi to bude pěkná mrcha. Kromě organizace Black Hand nám budou stát samotné síly přírody, které budou nápomocny v destrukci prostředí, ale i nás samých, pokud si nebudeme dávat pozor. Cesty nám tak mohou křížit různé typy bouří, písečných bouří, blizardů, ale tím nejhorším protivníkem se stanou tornáda. Just Cause 4 se dočkáme ještě letos koncem roku, konkrétněji 4.12.2018 a vyjde jak na PC, tak konzolích Xbox One a Playstation 4.

Nyní přišla na řadu další novinka. Ta se představila na půl hraným trailerem, který nám předvedl neznámého hrdinu, který bude nejspíše neslyšící, jak na ulici zmlátí dva grázli, a nebo má jen rád ticho. Co je z toho pravda, se dozvíme v roce srpnu, kdy bude hra blíže představena. Titul nese název The Quiet Man a vyjde pro PC a PS4.

Závěr konference pak patřil pohádkovému Kingdom Hearts III a to v tom samém traileru, který jsme mohli spatřit na Xbox Briefingu. A pro připomenutí naši hrdinové si projdou světy z dílen Walta Disneyho jako je například Ledové království, Na Vlásku, Raubíř Ralf, Toy Story, či Pirátů z Karibiku, kde potkáme neblaze proslulého piráta, kapitána Jacka Sparrowa. Hra vyjde začátkem následujícího roku, tedy 29.1.2019 a to pro Xbox One a Playstation 4.

Konferenci zakončil shrnující trailer ze všech představených titulů, a jak říkám, čekal jsem přeci jen trochu víc. Nehledě na to, že polovinu z toho, co Square Enix představilo, jsme mohli vidět již na Xbox Briefingu předchozí den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *