E3 2018 Playstation Showcase – Report

Poslední velká konference za námi, která v našem čase běžela ve strašných 5 ráno. E3 je tak pro novináře uzavřena a otevřena návštěvníkům, jenž si mohou spoustu zde prezentovaných her osobně vyzkoušet. Spousta z vás, i z nás, čekalo od konference SONY hodně, i přes to, že řekli, že toho vlastně opravdu moc neukáží. A to se opravdu potvrdilo, nehledě na velký přesun po úvodní prezentaci, ale pěkně popořádku.

V nezvyklém prostředí kostela nás přivítal Shawn Layden, který pochopitelně děkoval všem za účast na letošním Playstation Showcase. Nastínil průběh konference, a že nám ukáží silné příběhy, které pro nás mají připravené, což nelhal. Exkluzivní tituly pro PS mají silné příběhy, jestli to platí i letos, se nás pokusila přesvědčit následující hodina.

Po krátké hudební vložce na benjo, přišla dlouho očekávaná ukázka ze hry The Last of Us: Part II. Tento titul bych očekával spíše na závěr večer, než na start, ale což. To co nám gameplay ukázal, nečekal pravděpodobně nikdo. Ať už jde o scénu lesbických polibků s Ellie, nebo o naprostou surovost samotného titulu. To, že na scéně vykuchají člověka jak prase na porážce, až onoho nebožáka vytečou střeva, mi nepřijde vhodné úplně pro každého. Co se titulu upřít nedá, je jeho vizuální stránka, která je prostě fenomenální a opět je dokázáno, že Naughty Dog jsou mistři svého řemesla. Každopádně po konci ukázky, byly reakce v sálu velmi nezvyklé, všichni byli spíše vyjevení, než očarování. Což se projevilo i tím, že nikdo vlastně netleskal až na pár výjimek. Takže si říkám, jestli to už ve hře opravdu není až moc, což by podle reakcí mohlo znamenat, že by hra mohla dostat tolik nenáviděnou cenzuru.

Pak už došlo na onu migraci všech účastníků do hlavního sálu, kde bylo vše inicializováno rychlým sestřihem z několika her, které se vlastně na samotné konferenci vůbec neukázali v nějaké hodnotnější podobě. Jednalo se o tituly Tetris Effect VR, Days Gone, Twin Mirror, Ghost Giant VR, či Beat Saber VR.

Velmi rychle byl vzat i trailer, jenž nám představil velké rozšíření Forsaken pro Destiny 2, ale již nešlo o žádné megalomanství, na které jsme u Destiny zvyklí. Došlo jen na trailer a bum jede se dál. Alespoň jsme se dočkali data vydání stanoveného na 4.9.2018. Ale říkám si, jde druhé Destiny ještě vůbec něčím zachránit?

Další velké představení bylo také doprovázeno hudební vložkou. Po jejím skončení jsme se dočkali celé jedné vedlejší mise z přepadení chrámu hry Shadow of Tsushima. Kde se ocitneme uprostřed mongolské invaze. Nový titul od Sucker Punch, vývojářů série InFamous, vypadá opět nádherně a na vyobrazené scenérie byla radost pohledět. Všemu vévodil naprosto plynulý a skvěle vytvořený soubojový systém. Na tento titul jsem opravdu zvědav, obzvláště po této ukázce, která snad nemohla nechat chladným naprosto nikoho, o čemž svědčil hlasitý aplause v sále.

Hned na to přišel trailer na nový titul z dílny finského studia Remedy, Control. Ta vyjde v roce 2019 a to pro konzole Playstation 4 a Xbox One. Nemohl jsem se však ubránit tomu, že Control jako by z oka vypadl xboxové exkluzivitě Quantum Break od stejného studia. Stejné je vše, assety, vizuální zpracování, i prostředí jsou velmi podobná. Jediný rozdíl je snad pouze ten, že časové schopnosti vystřídali hrátky s gravitací. Jo a hlavním hrdinou je žena, tedy hrdinkou.

Pokud něco sklidilo bouřlivý potlesk, pak to byl jednoznačně následující trailer, který nám představil remake Resident Evil 2. Na ten snad čekal opravdu každý a není pochyb o tom, že v tomto případě dali v CAPCOMu do remaku opravdu hodně. O remasteru nemůže být vůbec řeč, jelikož predstavený produkt je po technické, vizuální a funkční stránce někde jinde. Titul běží na enginu použitém v Resident Evil VII a je to na něm hodně znát. Tento díl, považovaný za nejlepší napříč celou sérií, si to opravdu zasloužil. Hry se dočkáme již začátkem roku, tedy 25.1.2019 a to na Playstation 4 a Xbox One.

Po útoku krvežíznivých zombie jsme se přesunuli do veselých vod s velmi vtipnou hříčkou Trover Saves the Universe.

Ani v Sony si neodpustili ukázku z Kingdom Hearts III. Tentokrát jsme se však dočkali záběrů přímo ze hry, která nás zavedla do světa třetích Pirátů z Karibiku. Hra ve své vlastní podstatě vypadá velice zábavně a průzkum a nástrahy Disneyho světů budou i v tomto případě představovat čirou zábavu. Té si užijeme až až již začátkem příštího roku.

Dále se už celá konference nesla spíše ve vážnějším duchu, který započal přes deset minut dlouhý sestřih záběrů z Kojimova posledního projektu Death Stranding. Mohli jsme pozorovat hlavního hrdinu, kterého ve hře ztvárňuje Norman Reedus, jak putuje různými prostředími a nejspíše hledá různé zdroje pro přežití vlastní a dítěte, které neustále opatruje. Hideo Kojima je mistr svého řemesla o tom není vůbec pochyb, ale ani z těchto záběrů mi nejde moc do hlavy, o čem má hra vlastně být. Každopádně předvedená prostředí vypadala fantasticky, stejně tak samotné charaktery. Je jasné, že herní svět bude plný záhad, ke kterým se postupně dobereme a hlavně k tomu, kdo jsou ti neviditelní nepřátelé.

I když jsem v to už nedoufal, tak si SONY přece jenom nějakou tu novinku pro letošní veletrh E3 přichystalo. V rámci ohni nabitého traileru nám byl představen NioH 2, o něhož se stará opět vývojářské studio Team Ninja. Kromě vylepšeného herního zážitku si tentokrát budeme moci postavu před zahájením hry vytvořit, charakter není tedy pevně dán, jako v případě prvního dílu.

Konferenci uzavřel nový gameplay z chystaného Marvel´s Spider-man, kterého se dočkáme již na podzim tohoto roku. V tomto novém videu se nám představily další záporné charaktery, na něž během hraní narazíme, tedy Electro, Rhino, Scorpion a Volture. Gameplay končí v moment, kdy se na scéně objevuje ještě další postava, ale to už byl konec a tak musíme nejspíše na odhalení této postavy počkat až do samotného vydání.

Nakonec nás čekal opět souhrný trailer večera, kde se promítli v rychlém sledu záběry ze všech titulů, které jsme měli možnost v rámci konference vidět. Potom nás čekalo ještě jedno překvapení v podobě VR titul od From Software nesoucí název Déraciné. A to byl už opravdu konec.

Jak vypadala celá E3 v souhrnu? Na toto téma vám odpovíme v následujících dnech, až vstřebáme vše, co nám letošní největší herní veletrh poskytl.

1 thought on “E3 2018 Playstation Showcase – Report”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *