WRC 8 – Recenze

Ve srovnání s předchozími díly franšízy je WRC 8 velmi působivý. Vývojáři uznali, že potřebují více času na titulu, aby se série dostala z průchodné AA výplně na špičkovou zavodní hru, a to se přesně stalo. WRC 8 je větší, hezčí, hlasitější a hlavně obsahově rozmanitější než předchozí díl WRC 7.

Znamená to, že je perfektní? Bohužel to tak není, protože jsem našel několik chybiček, které mě během mého hraní opravdu naštvaly, ale plusy převažují nad mínusy.

Začneme velkým pozitivem. Hra je opravdu úžasná, a to i na starém hardwaru Xbox One S. Prostředí jsou naprosto ohromující a celý tento pocit ještě podporuje působivý systém počasí. Často se vám třeba může stát, že závod začne během dne a končí v noci. Navzdory hardwarově náročným funkcím dokáže WRC 8 udržet úctyhodnou a stabilní snímkovou rychlost.

Zvuková část hry je odvedená neskutečně dobře. Neočekával jsem mnoho od této hry založené na rally, ale opak byl pravdou a to mě velice překvapilo. Hra, jako je tato, potřebuje dvě věci: realistické a skoro směšně hlasitý zvuk motoru, a k tomu někoho, kdo vám řekne, co dělat dál. Zejména proto, že budete mít jen zřídka dostatek času na to, abyste věnovali pozornost varovným značkám v horní části obrazovky. Během závodů budete slyšet pouze zvuky téměř 400 koňských sil vycházející z vašeho Citroenu a vašeho spolujezdce, který vám řekne, aby jste odbočili doprava, či doleva.

Nejedná se o velmi příznivou hru pro nováčky. Hra se snaží pomoci tím, že vás přinutí spustit úvodní závod, aby jeho algoritmus zjistil, které herní funkce by měly být pro hráče zapnuty, jako je ABS, kontrola trakce a podobné. Je to realistické, nechápejte mě špatně, ale mám pocit, že v tomto konkrétním případě Dirt Rally 2.0 odvedl lepší práci. Než zvládnete ovládací prvky WRC 8, tak vás čeká veliké množství střetů s okolním terénem.

Kariérní mod ve WRC 8, byla věc, na kterou jsem se po E3 nejvíc těšil, a rád oznamuji, že to skončilo ještě lépe, než jsem očekával. Troufnu si říct že co se týče kariéry, tak WRC 8 zvítězilo nad Dirt Rally 2.0, nesmírně podrobná kampaň nabitá funkcemi a dokonce i některými prvky RPG.

Začnete od spodních lig, investujete do svého týmu jako obvykle, ale také získáváte zkušenostní body a zvyšujete úroveň. Tímto způsobem budete moci odemknout funkce ze stromu dovedností, stejně jako v RPG.

Můžete si také naplánovat trénink mezi závody, podílet se na klasických akcích s veterány a vydělat si další bonus. Musíte být opatrní, protože všechno musí zapadat do vašeho rozpočtu, a musíte naplánovat dny volna pro svůj tým, aby se zlepšila jejich morálka. Najednou jsem si uvědomil, že v podstatě hraji rallyový ekvivalent fotbalového manažera.

Co však mohu rozhodně potvrdit, je to, že WRC 8 je nejlepší hra, která kdy byla v řadě uvedena, a fantastický úspěch pro vývojáře Kylotonna.

Hodnocení 9/10

Platforma: PC

Recenzoval: Onifus

Hra je dostupná na platformě

Děkuji za poskytnutí hry firmě Comgad

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *