The Sinking City – Recenze

The Sinking City je hra, která je na motivy jednoho z mistrů, a zakladatelů hororového žánru H. P. Lovecrafta.

Příběh celého The Sinking City se točí okolo detektiva Charlesse Reeda, který připlul do města Oakmont, za účelem zjistit důvod vidin, které má. Ještě předtím než vůbec vyrazil, setkal se s prvním problémem, a to s tím, že samotná doprava mezi civilizací a Oakmontem je dosti ochromená, a jediná loď, která ho tam může dovézt, je zrezatělá kocábka.

Hned po doražení do přístavu pomalu zjišťujete, že město není podobné, žádnému jinému městu. Dozvídá se, že město bylo poničené povodní a věci ve městě jsou zkrátka děsivější a záhadnější než jste zprvu mysleli. Potkat zmutovanou krysu, nebo rybí lidi není nic neobvyklého, a čím déle v tomto městě travíte čas, tím více se vám odkrývají tajemná zákoutí a tajemství tohoto města.

Případy, které řešíte jsou na sebe lineárně napojeny, a při jejich řešení často narazíte na různé vedlejší úkoly, které je zábava plnit. Při průchodu hrou narážíte na podivné, ale přesto kolikrát velmi zajímavé občany města. Plněním vedlejších misí si také zpřístupníte kostýmy pro vašeho detektiva.

Samotná konverzace s NPC ve hře je nádherně zpracovaná. Každý odpověď ovlivní následující děj ve hře. Často se také setkáme s postavami, které nám nabídnout vyřešit konflikt pomocí násilí, ale dají se také usmlouvat. Sice je to taková drobnost, ale mnohdy to dosti oživí průběh hrou. Pomocí paměťového paláce dále skládáte verdikt, a rozhodujete se mezi informacemi, které jste získaly, a z toho vám vznikají rozdílné finální verdikty, které později ve hře mohou vest k jiným příběhovým vyústěním, které už nelze zvrátit..

Aby vám hra ukázala, že nejste úplně tak normální detektiv, můžete si aktivovat mód třetího oka, který vám umožní vidět to, co obyčejní lidé nevidí, a díky němu se můžete nahlídnout do minulosti předmětu, a nebo otevřít magií zapečetěné dveře.

Pomocí třetího oka můžeme nahlédnout do minulosti, kde si přehrajeme dění na místě činu. Jednotlivé dění poté poskládáme podle pořadí ve kterém se to podle nás stalo, a pokud máme pravdu, získáme další informace do našeho Paměťového paláce.

Ale občas se vám stane že jediné co víte o podezřelém je, že je to učitel, který žije ve velmi rozlehlé části města s jménem Advent, v tu chvilku můžeme použít další herní mechaniky, a to prohledávaní archívů. Né každá stopa se tam dá najít, proto musíte najít tu správnou, který je označená symbolem knihy, a z dostupných informací nastavit tři příslušné parametry jako jsou datum narození, okruh občanů nebo bydliště.

První takové velké mínus je dost mrtvá mapa, kde se na každém rohu nachází NPC, které je zabugované, ať už lítá, nebo se snaží projít do textury vody, ale postupem hry si na toho zvyknete. Potkáváte hromadu prodejců, kde chybí možnost komunikace s nima, jsou tam lidé kteří prodávají noviny, od kterých se také nic nemůžeme dozvědět, a to mě dost mrzí.

Další věc která mě dosti mrzí že je počet různých monster v této hře, které jste schopný spočítat na jedno ruce, a většinou pro vás nejsou ani takový problém, jako spíše zdržení pří vyšetřovaní. Ve hře je také jeden boss fight, který se mi upřímně líbil, i když byl delší.

Voda. Nejhorší lokace v celé hře, ne jen že se pohybujete pekelně pomalu, a pokud už narazíte na monstum, tak je pouze jedno, a jde se ho zbavit jednou ranou, takže nic záživného, od podvodního světa jsem čekal víc. Občas vám cestu také ztíží gejzíry, které jdou většinou obejít, takže vám ani neublíží.

Grafická stránka hry je dobrá. Samotné NPC postavy, pro které děláte úkoly jsou nádherně namodelované, ale jednotlivá NPC ,které normálně potkáváte ve městě jsou dosti odbytá, to samé většina budov, které spíš než živé město připomínají divadelní kulisu.

Technická stránka hry nebyla nejlepší, načítaní mnohdy trvalo i 10 sekund, za celou dobu hraní mi hra spadla jen jednou, a občasné vyskakování NPC ze země, ale hraním jste si na to zvykli, a spíše jste se soustředily na plnění případu, který jste měli.

Shrnutí

The Sinking City není zrovna nejlépe zpracovaná, ale dílo má vše,co by jsme od hry na motivy H. P. Lovecrafta čekaly. Samotný příběh hry a její mechaniky mě bavily, jen mě přijde že hru mohli ještě o rok odložit, a pořádně jí dodělat, jelikož technická a grafická stránka hry není nic moc. Hru bych doporučil pokud se vám líbí díla H. P. Lovecrafta, a pokud zvládnete překousnout všechny ty grafické chyby, tak uvidíte že ta hra bude stát za to.

Hodnocení 9/10

Platforma: PC

Recenzoval: Onifus

Hra je dostupná na platformě

Děkuji za poskytnutí hry firmě Comgad

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *