MotoGP 19 – Recenze

Nejsem nějaký fanoušek závodních motocyklů, ale chtěl jsem si vyzkoušet trošku jiné prostředí než to, na které jsem byl zvyklý. Vybral jsem si titul MotoGP 19. A nebudu vám kecat, bavilo mě to. I přesto že jsem čekal, že to bude stereotypem přetékat, tak jsem se dosti zmýlil. Dostal jsem se na mnohé závodní okruhy. Dokonce jsem pro zkoušku zakoupil i minulý díl, abych to mohl porovnávat.

MotoGP 19 je již 9 titulem společnosti Milestone. Pravidelně již 7 let dostáváme každým rokem pokračování. Minulý díl, který jsem si hned po zahrání MotoGP 19 také vyzkoušel, na mě působil jako nepovedený, což bylo nejspíše přechodem na jiný engine.

Protivníci

Tvůrci lákají na revoluční umělou inteligenci počítačových závodníků, která využívá přes dva roky vyvíjený model neurálních sítí. Na rozdíl oproti starému modelu není pohyb protivníků počítaný počítačem, ale učí se časem. Učení pohybu AI zabralo sedm měsíců, kdy každý den umělá inteligence absolvovala 200 000 závodu na všech tratích, a díky tomu se naučila jezdit, a tím se pro vás dokáže stát dosti obtížným protivníkem

V samotné hře to jde krásně poznat, už na první pohled se protivníci podobají svým pohybem víc lidem, než strojům, jak to bylo v MotoGP 18. Protivníci jsou agresivnější, využívají větší paletu stop, a navíc se dokážou učit i z toho co sami uděláte. Pokud je v jednom kole vezmete vnitřkem zatáčky, v příští zatáčce si na to bude dávat pozor, a zúží místo mezi krajnicí a ním.

Editor

Co se týče Editoru. Editor postavy nepřekvapuje. Od závodní hry nepožaduji nějaký extra propracovaný editor, ale mohli by nabídnout více než 16 různých charakterů, to jediné bych vytknul, na rozdíl od pokročilého editoru, kde si můžete vytvořit vlastní návrh helem, polepů, reklam a startovních čísel.

Motorky

Nové MotoE, tradiční Moto2, Moto3, MotoGP, KTMka s objemem 250 ccm z Rookies Cupu, veteráni – to jsou všechny dostupné třídy ve hře. Což je největší počet motorek, co kdy byl v MotoGP. Elektrické motocykly jsou novou kubaturou. Jediná škoda, že se chovají úplně stejně, jako motorky spalovací.

Co se týče hry je zde dostupných 177 reálných jezdců od roku 1992 do současnosti. Ve hře dokonce narazíme na jména českých jezdců jako je Karel Abrahám nebo Jakub Kornfeil. Jízdu za českého jezdce si rovnou můžeme vyzkoušet třeba na Brněnském okruhu.

Gameplay

Historical Challenges – Tento mód vám umožní se zúčastnit jedné z 60 různých událostí, které se v historii motocyklového závodění stalo, a to od roku 1993 až do teď. Nejen že se dostanete do kůže tehdejších závodníků, a projíždíte s nima napříč historii, ale také si můžete u jednotlivého závodu přečíst, co se tehdy událo, a proč vlastně je to součástí. Můžete si také shlédnout autentické filmové videoklipy z vybraného závodu.

Kariera – Karierou budete procházet s vámi vytvořeným jezdcem, kterého si na začátku vyberete v editoru postavy, dokonce si můžete vzít i jezdkyni. Potom si máte zvolit mezi profesionální nebo standardní kariérou. Jaký je v tom rozdíl ? Profesionální kariéra vám skryje nějaké funkce, jak jsem později zjistil, dá se to nastavit i ve standardní, takže tohle řazení bych dle mého vynechal

Quick Modes – Zde si můžete zahrát jeden ze tří modů, když třeba chvátáte, nesebere to moc času, a o zábavu se taky bát nemusíte. Dostupné módy jsou zde Grand Prix, Championship a Time Trial.

Tratě

Počet je stejný jako minulý rok, tedy 19, a na startovním čáře proti sobě stane 32 jezdců. Navíc, když si k tomu připočteme ještě další 3 lokace z Historical Challenges. Tak nám vyjde že do hromady máme 22 tratí, což už je dost.

Samotná hra

Fyzika mašin mi sedla, jen mi přišlo, že jsou náchylnější na smyk. Ale to je čistě můj názor. Závody probíhají od tří kol výš. Od hry, která už má na kontě tolik kvalitních dílu, bych čekal, že dynamické počasí bude samozřejmost, ale byl jsem dost zklamán, když jsem se dočkal jen presetu. Grafika celkově by mohla být lepší, ale jak už jsem jednou zmiňoval, nejspíše to bude chyba toho, že s novým Enginem nemají tolik zkušenosti, což uvidíme do budoucna, kam to dotáhnou.

Můj názor

Hra neurazí, ale také pořádně nenadchne. Je nepatrně lepší než minulý ročník. A věřím, že fanoušci této série budou z hrou nadmíru spokojeni. A všem ostatním, které hra nenatkla, doporučuji počkat na další ročník, jelikož jde vidět že se vývojáři pomalu dostávají do nového enginu, a ten má dost toho co nabídnout. Takže do budoucna se tento titul bude posouvat pořád dál a dál. V to aspoň doufám. Hra dokáže zabavit na dlouhé hodiny, a pokud už vás nudí kariéra, krásné zpestření jsou již zmíněné historické challenge.

recenzi napsal: Onifus

platforma: PC

6/10

Hra dostupná na platformách

Děkuji za poskytnutí hry firmě Comgad

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *