V obsažené v názvu Battlefieldu V sebou nese více

Možná se někteří z vás ptají, proč je letošní díl Battlefieldu označen římskou číslicí V, tedy 5. Všichni přitom víme, že se tento díl za pátý úplně považovat nedá. Všichni jsme chápali, proč se Battlefield 1 označoval jedničkou. Dalo se tak brát s ohledem na fakt, že je hra situována do 1. Světové války.

Byť se může zdát, že římská číslice V nemůže mít souvislost s 2. Světovou válkou, tak opak je pravdou. V za tohoto krvavého konfliktu označovalo dle slov Winstona Churchilla vítězství. Přesný výrok pak byl V for Victory. Zároveň pro samotného Churchilla měl vyšší význam, jelikož byl brit, tak to mělo jistou souvislost s Britskou královnou Victorií.

Již z těchto náznaků se dá předpokládat, že příběhové Stories, které zde budou zastupovat jednotnou kampaň, se budou točit hlavně kolem Britské armády a z jejich operací, tak může být čerpáno. Pokud by v DICE jeli podle podobných kolejí z Battlefieldu 1, pak by některé mise mohli být zaostřeny na různé typy vojáků, mezi nimiž může být i pilot účastnící se velkolepé letecké bitvy nad útesy Doveru známou jako Bitva o Britanii.

Více se dozvíme již za necelý týden na prequelové akci k E3, tedy EA Play. Samotná hra pak vychází 16.10.2018 pro PC, PS4 a XONE. Hru si můžete zarezervovat například na Kuma.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *