Microsoft údajně koupí studio původně tvořící hry exkluzivně pro Playstation

Microsoft to v letošním roce rozjel opravdu ve velkém, co se týče nákupu nových studií, aby zajistil do budoucna velký přísun exkluzivních titulů a pokud možno i kvalitních. Jejich řady tak rozšířili například vývojáři z Ninja Theory, Playground Games, Obsidian Entertainment, inXile Entertainment a řada dalších. Také došlo na vytvoření jednoho zcela nového v podobě The Initiative, které tvoří vyhlášení vývojáři z řady velkých studií. Letošní nákupy Microsoftu však dle twitterového uživatele Klobrille, který již několik potvrzených úniků za sebou má, nekončí.

Microsoft je dle všeho v pokročilé fázy jednání v rámci akvizice jednoho nejmenovaného studia střední velikosti, které dříve spolupracovalo se Sony na několika exkluzivních titulech. V hledáčku herních novinářů je tak několik studií, kteří žádnou smlouvu se Sony nemají, ale tituly pro ně dlouhou dobu vyvíjeli. Prvním v pořadí je jednoznačně studio Ready at Dawn, které pro Sony naposledy vytvořilo graficky úchvatné The Order 1886, které však bylo velice krátké. Dále se nabízejí studia jako Quantic Dream, kteří stojí za interaktivními filmovými hrami jako naposled Detroit: Become Human. Neméně zajímavým studiem by bylo i studio Supermassive Games, které naposledy vytvořilo pro Sony několik VR titulů a horor Until Dawn.

Ať už by se jednalo o jakékoliv z těchto studií, byl by to pro Microsoft rozhodně přínos na poli dalších kvalitních vývojářů. Na nějaké potvrzení si ale údajně ještě nějaký ten čas počkáme. Jedno je jisté. Microsoft se velmi pečlivě připravuje na nadcházející konzolovou generaci a další souboj mezi Xboxem a Playstationem bude velmi zajímavý!

Screenshoty z titulů, které daná studia tvořila pro PS4

Until Dawn od Supermassive Games

The Order 1886 od Ready at Dawn

Detroit Become Human od Quantic Dream

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *