Hra od otce série XCOM, Phoenix Point, v novém traileru

Série XCOM je jedna z nejlepších, co může žánr taktických tahových strategií nabídnout. XCOM je tu s námi již celou řadu let a vždy šlo o velmi kvalitní tituly a poslední XCOM 2 není v rámci této série žádnou výjimkou, jedinou drobnou skvrnkou byla akční taktická hra Bureau: XCOM Declassified. Než se však dočkáme dalšího regulérního dílu, je třeba se prozatím porozhlédnout jinde. A proč ne rovnou u projektu samotného otce série XCOM.

Phoenix Point je titul, který tvoří studio Snapshot Games, jenž má za sebou skvělou hru Chaos Reborn, a v čele vývoje stojí samotný Julian Gollop. Muž, jenž stál za vznikem právě prvního XCOMu. Když se podíváte na nový trailer, který byl k této hře uvolněn, nelze si nevšimnout, že kořeny v sérii XCOM v sobě Phoenix Point nezapře. Předně jde také o konflikt mimozemšťanů s lidstvem, jenž se zasazen do roku 2047, ale nečekejte jen obyčejnou kopii této slavného XCOMu. Phoenix Point jde v některých ohledech dále a bude sázet na rozmanité nepřátele, jimž budou vévodit monumentální bossové, propracovaný tahový soubojový systém a spletitý systém výzkumu.

Titul by měl vyjít v příštím roce, ale pokud si objednáte z oficiálních stránek Luxory Digital Edition a vyšší, pak získáte možnost hru hrát již v programu Early Access. Kromě PC potom Phoenix Point zamíří také ne konzoli Xbox One.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *