Bungie se již přesouvá k Destiny 3?

Vývojáři z Bungie, kteří se proslavili hlavně xboxovou sérií Halo, nyní staví zcela nový vesmír s jejich multiplatformní značkou Destiny, kterou vydávají pod gigantem Activision/Blizzard. První díl znamenal obrovský úspěch a totéž se očekávalo i od Destiny 2. Jenže pro řadu hráčů znamenala následná podpora druhého dílu spíše zklamání a obsahově to také nebylo nikterak oslňující a první dvě velká rozšíření byla pro fanoušky v podstatě zklamáním. Svou reputaci si však hra dokázala napravit s vydáním opět naprosto výborného rozšíření s názvem Forsaken. Tedy vlastně se zopakovala podobná situace jako v případě prvního dílu. Ale tato šablona úplně správným řešením není. Udržování takového universa by mělo být stabilní a komplexní a ne být horskou dráhou, která vás vyveze do nebe, ale pak dvakrát rychle sjede až dolů, aby se opět mohla pracně šplhat až na vrchol.

Po vzkříšení Destiny 2 by se dalo přepokládat, že hru budou vývojáři opět přeplňovat novým obsahem, přeci jen jsou v přípravě další DLC. Ale nějak přestávám věřit oněm slibům, že tento díl bude mít delší podporu než díl první. Na internetu už kolují informace o tom, že Bungie přesouvá síly na Destiny 3, které by mělo v sérii znamenat opravdu krokem kupředu. V zásadě by se hra měla daleko více přiklonit k žánru RPG, což by mohlo znamenat opravdu komplexní systém skillů a vylepšení vaší postavy. Také by se Guardiani neměli soustředit pouze na sílu Světla, ale i Temnotu. Což by sebou mohlo přinést zajímavý dějový námět, který by měl mít v režii Chris Barrett ve spolupráci s Lukem Smithem. Novinkou ve hře by měla být variace na Dark Zone z Destiny, kdy budete stát nejen proti umělou inteligencí řízeným nepřátelům, ale také proti živým hráčům, u kterých nikdy nevíte, kdy se zachovají nepřátelsky.

Nad datem vydání Destiny 3 se dá zatím pouze spekulovat, ale dá se předpokládat, že by oním datum mohl být třetí kvartál roku 2020. Titul by mohl být zároveň crossgen hrou, která vyjde nejen na současnou generaci konzolí Xbox One a Playstation 4, ale mohl by patřit i mezi startovní tituly pro Xbox Scarlett a Playstation 5, jenž jsou také dle předpokladů cílené na tento termín vydání. Jaký je váš názor na tento únik informací ohledně třetího Destiny a co si myslíte o druhém díle?

Startovní trailer na Destiny 2 Forsaken

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *