Autoři Agony představují novinku Paranoid

Od návštěvy pekla v posledním počinu studia MadMind Studio jsme očekávali poměrně dost. A je pravda, že ona muka pekelná se skutečně dostavila, ale ne kvůli kvalitě tohoto titulu, ale spíše díky přesnému opaku. Hra vlastně kromě surovosti a brutality ničím jiným nedisponovala. Hra neměla spád, neměla příběh, nebyla technicky odladěná a byla uměle natahovaná. Spousta věcí špatně, ale vývojáři si minimálně díky kontroverzi kolem tohoto titulu dostali do povědomí hráčů.

Agony sice úplně neuspělo, ale MadMind to nevzdávají a zkusí své štěstí s jiným titulem, jenž ponese název Paranoid. Peklo vystřídá mysl jednoho zlomeného muže jménem Patrick Calman, který ztratil vše, na čem mu záleželo. Rodiče zahynuli a sestra je dlouho nezvěstná. Svůj žal tak utápí v alkoholu a prášcích. A samota v ponurém bytě si začíná vybírat svou daň a Patrickova mysl si s ním začne pohrávat a paranoia na sebe nenechává dlouho čekat. Jeho myslí začnou hýbat děsivé, brutální výjevy a vše je nakonec umocněno telefonátem, kdy se osoba na druhém konci začne prezentovat jako jeho sestra. Dokáže však takto zlomený paranoidní muž ještě rozeznat realitu od výplody své fantazie?

Novinka každopádně nepůsobí z uvolněného koncepčního gameplaye vůbec špatně. Dokonce se dá říci, že po grafické stránce to vypadá velice slibně a ani výše popsaná zápletka by nemusela být vůbec k zahození. Zatím se neví, kdy titul vyjde a na jaké platformy, potvrzeno je zatím jen PC, ale musíme doufat, že tentokrát to vývojářům klapne a my dostaneme opravdu děsivý, leč v jejich stylu stále surový survival horor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *